Sayın Katılımcılar;

 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, Uygulama Kılavuzunun 33. maddesinde belirtildiği üzere yarışmanın robot ve kura kayıt işlemleri yarışmaların başlamasından bir gün önce 12 Haziran 2022 tarihinde Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonunda 09.00 ile 18.00 saatleri arasında yapılacaktır. Ulaşım planlamanızı bu saatlere göre yapınız. Elde olmayan sebeplerle bir gecikme söz konusu olacaksa 0312 413 13 02 numaralı telefona mutlaka bilgi veriniz.

12 Haziran 2022 Pazar günü Şanlıurfa’ya şehirlerarası otobüsler ile gelecek yarışmacılar otobüs terminalinden kura kaydı yapılacak Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonuna belediye otobüsleri ile nakledileceklerdir. Yine aynı gün havalimanından gelenler HAVAŞ otobüsleri ile Arkeoloji Müzesi durağına kadar gelecek, oradan belediye otobüsleri ile Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonuna nakledileceklerdir.
Kura kaydı sırasında yarışmacılara promosyon ürünleri karekodlu kimlik kartları ile dağıtılacaktır. Yarışma sürecindeki her işlem karekodlu kimlik kartları ile yapılacağından tüm ekip üyeleri kartlarını mutlaka yanında bulundurmalıdır. Kayıt işleminden sonra öğrenciler rezervasyon yaptıkları pansiyonlara yine belediye otobüsleri ile taşınacaktır.
Öğrenciler yarışma günlerinde sabah belediye otobüsleri ile pansiyonlarından alınacak ve yarışma alanına getirilecek, akşam da yarışma alanlarından pansiyonlara götürülecektir. Gün içinde robot.meb.gov.tr üzerinden gezi kaydı oluşturularak alınan randevular ile Göbeklitepe, Balıklıgöl, Mozaik Müzesi ve Arkeoloji Müzesine gezi yapılacaktır.
Yarışmacılar sabah kahvaltılarını pansiyonlarda yapacaklardır. Öğlen yemeklerini 12.00 ile 13.30 saatleri arasında; akşam yemeklerini ise 17.00 ile 19.00 saatleri arasında yarışmanın yapıldığı alanda tahsis edilen yemek çadırlarında yiyeceklerdir. Yemek sırasında her yarışmacı kimlik kartındaki karekodu okutarak yemek alacaktır.
Açılış töreni 13 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 10.00’da Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER’in katılımı ile yapılacaktır. Ödül Töreni 16 Haziran 2022 Perşembe günü saat 15.00’te gerçekleştirilecektir.
Konaklama için robot.meb.gov.tr adresinden kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra menüden “Konaklama&Gezi” başlığı altından “Konaklama” seçilerek yada https://sanliurfa.meb.gov.tr/atama/robot/   adresinden doğrudan pansiyonlar için rezervasyon  yapılabilir.
Şanlıurfa’ya 14. Uluslararası MEB Robot yarışmasına katılacak robotların listesi aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

LİSE ve ÜNİVERSİTE SEVİYESİ
Temalı Robot
Endütriyel Robot Kol
Tasarla Çalıştır
Yumurta Toplama (Caretta Caretta)
Mini Sumo
Çizgi İzleyen (İleri Seviye)
Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye)
İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)
Serbest Proje
Labirent Ustası

ORTAOKUL SEVİYESİ
Çizgi İzleyen (Temel Seviye)
Tozkoparan 
Tarih: 9.06.2022
  Ziyaret: 7896    Ziyaretçi: 5411