Bakanlığımız ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı   arasında yapılan işbirliği protokolü  kapsamında  17-22 Eylül 2019 tarihlerinde  Atatürk havaalanında gerçekleştirilecek olan “İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde (TEKNOFEST) Robotik Yarışmalar alanında 3 kategoride yarışmalar düzenlenecektir.

13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinden ilk 30 robot, Tasarla Çalıştır kategorisinden ilk 20 robot ve Yumurta Toplama kategorisinden ilk 20 robot, ekip üyeleriyle birlikte davet edilmiştir.

Yarışlarla birlikte hava alanında ayrıca Millî Eğitim Bakanlığı tanıtım alanı kurulacaktır. Bu tanıtım alanında Bakanlığımız bünyesinde bulunan Genel Müdürlüklerimize bağlı okul/kurumların bilimsel, teknolojik ve eğitimsel ürün veya projeleri kendilerine ayrılan stantlarda sergilenecektir. Tanıtımın amacına uygun bir şekilde yürütülmesi ve tanıtımdan beklenen azami faydanın sağlanması için tanıtım standı kılavuzundaki esaslara uyulacaktır.

Yarışmaların icrası Uygulama kılavuzu ve Kategori kılavuzlarına uygun olarak gerçekleştirilecektir.
Yarışmacı ekiplerin konaklama, yol masrafları ile yarışma ödülleri TEKNOFEST tarafından karşılanacaktır.

Her kategoride;
  • 1. olan ekibe 10.000 TL
  • 2. olan ekibe 7.500 TL
  • 3. Olan ekibe 5.000 TL
Ödül verilecektir.
 
AÇIKLAMALAR
  • Yarışmaya katılacak ekip üyelerinden lise öğrencileri için “Veli İzin Belgesi ve Taahhütname”, üniversite öğrencileri için “Taahhütname” belgelerini robotyarismasi@meb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca evrağın imzalı aslını kura kaydı esnasında görevlilere teslim edilecektir.
  • Yarışmacı ekipler 17 Eylül 2019 tarihinde saat 09:00 ile 10:00 ‘arasında ekip üyelerinin tamamı ve robotlarıyla birlikte yarışma alanına gelerek yarışma onay kaydı yapacaklardır.

DÖKÜMANLAR

 
KATEGORİ KURALLARI
 
YARIŞMA LİSTELERİ
 
GÜNCEL YARIŞMA LİSTELERİ

Çeşitli nedenlerle yarışmaya katılamayacak olanların feragatnameleri, özür evrakları ve yerine katılacak olanların bildirildiği kurumlarından gelen belgeler incelenerek Organizasyon Yürütme Kurulu tarafından katılmaması uygun görülenler ve yerine katılacakların listesi oy birliği ile kabul edilmiştir.
 
FORMLAR

  Ziyaret: 5845    Ziyaretçi: 3329