11. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI
YARIŞMACILARIN DİKKATİNE
 
Kura Kayıt İşlemleri ve Kura Çekilişi
Yarışmanın Kura Kayıtları, 09 Mayıs 2017 Salı günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yarışmanın düzenleneceği Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde kurulacak başvuru masalarında yapılacaktır. Ekiplerin yarışmaya katılabilmeleri için gerekli kura kayıtlarını bu masalarda yaptırmaları gerekmektedir. Kura kayıtlarını belirtilen sürede yaptırmayan ekipler yarışmaya alınmayacaktır.
 
Kura kaydında yarışmacı ekipler;
  1. Yarışma Başvuru Formu (her robot için ayrı ayrı )
  2. Veli İzin Belgesi ve Taahhütname (ortaöğretim öğrencileri için)
  3. Taahhütname (üniversite öğrencileri için)
  4. Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı (Serbet Proje kategorisi projeleri için)
  5. Feragatname (Yarışmaya katılan Bilim Sanat Merkezleri için)
Belgelerinin asıllarını kayıt yapan görevlilere teslim edecekledir.

Yukarıdaki belgeler görevliler tarafından kontrol edilip alındıktan sonra robotun üzerine karekod etiket yapıştırılarak robotun karekodlu fotoğrafı çekilecektir. Veri tabanına yüklenen bu fotoğraf müsabaka öncesinde kontrol  hakemleri tarafından kontrol edilecektir. Sistemde yüklü olan fotoğrafla yarışacak robot uyuşmazsa, robot yarıştırılmayacaktır. Uyuşmazlığı sonradan tespit edildiğin de robot yarışmış dahi olsa yarışmadan elenecektir. Fotoğrafı çekilmeyen robotun kura kaydı yapılamayacağı için kurada yer alamayacak ve yarıştırılmayacaktır.

Kura kaydına yarışmacıların robotlarını getirmeleri kendi sorumluluklarındadır. Kurum adına ortaöretim kurumlarında bir danışman, üniversitelerde bir ekip üyesi kura kayıtlarını yaptırabilmektedir.

Kura kayıtları yapılan yarışmacıların yarışma başvuru formuna görevlilerce ONAYLANDI kaşesi basılacaktır. Bu belgeyi kimlik teslim masasına teslim ettiğinizde yarışmacılara kaekodlu kimlikleri ile katılım belgeleri verilecektir.

Yarışma kuraları Temalı kategori hariç 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 20:00 da Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde yapılacaktır. Kura çekimi robot.meb.gov.tr adresinden canlı yayınlanacaktır. Kura sonuçları web sitemizle birlikte salondaki kiosklarda da yayınlanacaktır.

Yarışmanın açılışı 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü  saat 11:00 de  Sayın Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından yapılacaktır. Yarışma  Sayın Bakanımızın yapacağı temalı kategori kura çekimininin ardından başlayacaktır.
Tarih: 24.01.2018
  Ziyaret: 959    Ziyaretçi: 652