ZİYA SELÇUK TEKNOFEST MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ROBOTİK YARIŞMALARI VE TANITIM ALANLARINI ZİYARET ETTİ

ZİYA SELÇUK TEKNOFEST MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ROBOTİK YARIŞMALARI VE TANITIM ALANLARINI ZİYARET ETTİ
        Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan TEKNOFEST-İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali Paydaş İş Birliği Protokolü kapsamında Samsun’da yapılan 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında tasarla çalıştır (ilk 20), hızlı çizgi izleyen (ilk 30) ve yumurta toplama (ilk 20) kategorilerinde sıralamaya giren toplam 70 takım, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda yapılan TEKNOFEST’e katılmaya hak kazanarak 17 - 22 Eylül 2019 tarihlerinde yarışmışlardır.

        Festivalde ayrılan alanda Bakanlığımız birimlerince yapılan faaliyetler ve projeler tüm katılımcılara tanıtılmıştır.

        Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK 21.09.2019 tarihinde Bakanlığımız tanıtım alanı ve Milli Eğitim Bakanlığı Robotik Yarışma alanını ziyaret etti. Yarışmalar ve sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldı. Öğrenciler ve velilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Sayın SELÇUK görevliler ile teknik ekibe teşekkür ederek yarışmacılara başarılar diledi.

        Robotik Yarışmalarda birinci olan ekibe 10.000 Türk Lirası,  ikinci olan ekibe 7.500 Türk Lirası ve üçüncü olan ekibe 5.000 Türk Lirası ödül verilmiştir. TEKNOFEST Robotik Yarışmalarında derece alan okul ve kurumların listesi aşağıda sunulmuştur:
 

TEKNOFEST ROBOTİK YARIŞMALAR 2019
Hızlı Çizgi İzleyen Kategorisi Derece Listesi
Derece Robot Adı Şehir Kurum Adı Katılımcı Bilgileri
1 HIZLI_LAMİ2 GİRESUN Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: ERKAN KAŞIK
Grup Üyesi: LAMİ KARAİBRAHİM
Grup Üyesi: HASAN ÖZGEN
2 ROBİSTİM H2 İSTANBUL İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Danışman Öğretmen: BEKİR BAYRAK
Grup Üyesi: MEHMED ESAD İLÇE
Grup Üyesi: ÖMER GÜRBÜZ
3 GÜNEŞ KARAMAN Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: MEHMET AYDIN
Grup Üyesi: BARIŞ ÖZDEMİR
Grup Üyesi: ABDULSAMET BULDUK
 
TEKNOFEST ROBOTİK YARIŞMALAR 2019
Tasarla Çalıştır Kategorisi Derece Listesi
Derece Robot Adı Şehir Kurum Adı Katılımcı Bilgileri
1 B.R.O.M. KARABÜK Karabük Üniversitesi Danışman Öğretmen: TUNCAY SOYLU
Grup Üyesi: ÖMER FARUK AYDOĞAN
Grup Üyesi: ZİYA SAYGILI
2 KODİZMİR İZMİR İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Danışman Öğretmen: OKTAY TOPBAŞOĞLU
Grup Üyesi: ABDULLAH TOSUN
Grup Üyesi: ASIM YAŞAR
3 NSİ-İZMİR İZMİR Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: AHMET GACAR
Grup Üyesi: SİNAN KAÇMAZ
Grup Üyesi: ALİ SEMİH GÖRGÜ
 
TEKNOFEST ROBOTİK YARIŞMALAR 2019
Yumurta Toplama(Caretta Caretta) Kategorisi Derece Listesi
Derece Robot Adı Şehir Kurum Adı Katılımcı Bilgileri
1 SÜRKİ HATAY Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: OKAY YILMAZ
Grup Üyesi: YUSUF RIDVANOĞULLARI
Grup Üyesi: YOLDAŞ BARUT
2 URFAKARETTA2 ŞANLIURFA Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: MUHARREM TAKAN
Grup Üyesi: İLKAY POLAT
Grup Üyesi: FATİH ERCAN
3 Zile ÖZKALELİ TOKAT Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Danışman Öğretmen: DAVUT DENİZ
Grup Üyesi: CENGİZHAN KARTAL
Grup Üyesi: İBRAHİM TERZİOĞLU
 
 
 

  Ziyaret: 475    Ziyaretçi: 378