7. ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASINDA DERECE ALANLAR

7. Uluslararası Robot Yarışması üniversite ve lise öğrencilerinin katımıyla 02-04 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Ataköy Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirildi.
 
Açılışını Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın yaptığı yarışmalar Temalı, Çizgi izleyen, Sumo, Mini Sumo ve Hareketli Robotlar (Robotino) olmak üzere beş kategoride yapıldı. Bu yıl yarışmaya dahil olan Hareketli Robotlar kategorisindeki yarışma birincisi Ülkemizi Avrupa ve Dünya Beceriler yarışmasında robot kategorisinde temsil edecektir. Yarışmaya Türkiya dışında 7 ülkeden robot takımları katılmışlardır.
 
Dereceye giren öğrenci öğretmen ve okulların ödülleri Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, İstanbul Valisi H.Avni MUTLU ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel müdürü Ömer AÇIKGÖZ ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız tarafından verilmiştir.
 
Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve okulları
 

TEMALI KATEGORİSİ :

BİRİNCİ : Ankara Yenimahalle Tek. ve E.M.L. – Enes Koçak, Oktay Kızıl (Robot Kaşif)
İKİNCİ: Konya Adil Karaağaç Tek. ve E.M.L. – Ahmet Gelir, Nazırcan Aladağ (Robot Kaşif)
ÜÇÜNCÜ: Yozgat Yerköy Tek. ve E.M.L. – M.Fahri Gülhan, Ömer Uyar (Robot Çelikler2)
 

SUMO KATEGORİSİ :

BİRİNCİ: Karabük Üniversitesi – İbrahim Karabakan, Olcay İşliyen (Robot Hırçın)
İKİNCİ: İstanbul Haydarpaşa Tek. ve E.M.L. – Doğukan C. Özeren, Berke Can Durmuş (Robot Hellom)
ÜÇÜNCÜ: Karabük Üniversitesi – İbrahim Karabakan, Olcay İşliyen (Robot Neşter)
 

MİNİ SUMO KATEGORİSİ :

BİRİNCİ: Konya Adil Karaağaç Tek. ve E.M.L.- Melihcan Sağbili, Nazırcan Aladağ (Robot Gaflet)
İKİNCİ: Konya Adil Karaağaç Tek. ve E.M.L.- Hasan Başkürkçü, Talha M. Topçu (Robot Hedef final)
ÜÇÜNCÜ: Kocaeli Sabancı Tek. ve E.M.L.- Zuhal Aladağ, Ömer Aygün (Robot Alasmo)
 

ÇİZGİ İZLEYEN KATEGORİSİ :

BİRİNCİ:Yozgat Yerköy Tek. ve E.M.L. – İbrahim CanTunç, Harun Topuz (Robot Beyçelik)
İKİNCİ: Yozgat Yerköy Tek. ve E.M.L. –M.Fahri Gülhan, Ömer Uyar (Robot AyhanÇelik2)
ÜÇÜNCÜ: Yozgat Yerköy Tek. ve E.M.L. –Resul Akyürek, Kemal Çıtak (Robot Emir)
 

ROBOTİNO (HAREKETLİ ROBOTLAR) :

BİRİNCİ:İstanbul İSOV Dinçkök Tek. ve EML.- Sefer Yavuz Çalım, Hasan Asilcan Yaman (Robot Nofear)
İKİNCİ:Adana Türk Teks.Vak.Mes.ve Tek.Eğt Mrk, KML.- Hakan Coşar,Y.Emre Gürsoy (Robot Fetih01)
ÜÇÜNCÜ:Ordu Tek. ve EML.- Yasin Şensoy, Samet Kotan (Robot Robotürk)
 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (MANSİYON) :

TEMALI : Konya Adil Karaağaç Tek. ve E.M.L.- Melihcan Sağbili, Seyit Ali Soyyiğit (Robot Piri)
SUMO: İstanbul Teknik Üniversitesi – Fırat Dede, Mert Kahyaoğlu (Robot JSumo)
MİNİ SUMO: Kocaeli Bahçecik Tek. ve EML. – Bilal GÜR, Hüseyin Kaval (Robot Niobyum)
ÇİZGİ İZLEYEN : İstanbul Pendik Tek. ve EML. Özkan İrdem, Recep Anıl Seller (Robot Petml-2)
ROBOTİNO: İstanbul İMMİB Erkan Avcı Tek. ve EML.- Mücahit Şahin, N.Hikmet Korkusuz (Robot immibin01)
 

EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ :

TEMALI: Kocaeli Atatürk Tek. ve EML. – Kerem Kakıcı, Recep T. Acar (Robot Doruk)
  Ziyaret: 1820    Ziyaretçi: 836