Bakanımız Sayın Nabi AVCI´nın açılışını yaptığı,Gaziantep-Belkıs Zeugma temalı “10. Uluslararası Robot Yarışması“nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Millî Eğitim Bakanlığınca, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsü (EİT) ve TÜBİTAK ortaklığıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, kendi yaptıkları robotlarla üç gün boyunca birincilik için mücadele etti.
"temalı robot", "çizgi izleyen robot", "hızlı çizgi izleyen robot", "sumo robot", "mini sumo robot", "serbest robot", "robotino (hareketli robotlar)" olmak üzere 7 kategoride düzenlenen yarışmaya 347 okul ve kurumdan bin 609 robot ile bin 962 öğrenci ve danışman öğretmen katıldı. 
 
Dereceye giren öğrenciler için Şahinbey Spor Salonu´nda ödül töreni düzenlendi. Törenin ardından Belkıs- Zeugma kategorisinde birinci olan "Atak" adlı robot gösteri yaptı. Daha sonra dereceye giren öğrencilere kupa ve çeşitli ödüller verildi.

 İndirmek için tıklayın

10. ULUSLARARASI
MEB ROBOT YARIŞMASI SONUÇLARI
TEMALI KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1. 5746 ATAK KONYA ILGIN ŞEHİT B. HARUN ÇOBAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KADİR KARAYEL EMRAH EV MEHMET ATEŞ
2. 6938 TOROMAN ANKARA YENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HALİS TAŞKIN HÜSEYİN CAN HALIÇ HASAN MERT
3. 6939 UMUT ANKARA YENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HAYDAR ÖZBEK RAMAZAN ÜLKER MURAT YILMAZ
MANSİYON 5851 ESATA ESKİŞEHİR ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TURGUT ÖZCAN YUSUFCAN  DİRİSAĞLIK ÖMER  ÇALISEKİ
ÇİZGİ İZLEYEN KATEGORİSİ

 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1 7247 ENKA16 KOCAELİ ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KAAN ÖZÇELİK MELİS ATALAY YILMAZ SONGUR
2 6648 YERKÖY_AML_16 YOZGAT YERKÖY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ OSMAN YILMAZ BEYTULLAH ÖZTÜRK SALİH AYDOĞAN
3 7234 ENKA13 KOCAELİ ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BERKE BİTEN ELİF AKŞİT YILMAZ SONGUR
MANSİYON 6563 YERKÖY_AML_06 YOZGAT YERKÖY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İBRAHİM DEMİR RAMAZAN DEMİR ERDOĞAN ÇELİK
HIZLI ÇİZGİ İZLEYEN KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1 6708 FINDIK3 GİRESUN GİRESUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HALİL İBRAHİM MEMİŞ ABDULLAH AYDIN HAKAN BARUTÇU
2 6364 HIZLI BULANCAK1 GİRESUN BULANCAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TURGUT ÇAKIR EMRULLAH BOYLU ERKAN KAŞIK
3 6761 KAROT DRAGSTAR KARABÜK KARABÜK ÜNİVERSİTESİ YUSUF KARABACAK SABRİ AYGAR ALİ UYSAL
MANSİYON 5356 CABBAR KONYA ADİL KARAAĞAÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MUHAMMED GÜLCAN AHMET KOYUNCUOĞLU İBRAHİM APA
SUMO KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1 5998 GZERO İSTANBUL MARMARA ÜNİVERSİTESİ EMRE TARHANA ARİF KARA  
2 7358A SAKURA İSTANBUL HAYDARPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BEKİR ÇİÇEKÇAYIR VAKUR SITKI İYİGÜN ERHAN MUSTAFA KAYA
3 6823 SAKİN KARABÜK KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TUNCAY SOYLU YUSUF KARABACAK  
MANSİYON 6328 DEPRESİF MANİSA HASAN FERDİ TURGUTLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KAAN ÇETİNKAYA ERTUĞRUL POLAT MEHMET HİLMİ BAĞDATLIO
MİNİ SUMO KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1 5499 BARBAROS BİLECİK BİLECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ALİ VEDAT SAVCI MUHAMMET TAŞ VOLKAN CAN
2 5436 NONAME KONYA ADİL KARAAĞAÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HASAN HÜSEYİN ÇİMEN MURAT AHMET DÖĞEN İBRAHİM APA
3 6948 OTAKRO3 İSTANBUL OTAKÇILAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MEHMET TALHA KAYGU BATUHAN BOZOK KURT HAMİT IŞIK
MANSİYON 6417 DIAMOND İZMİR ÇİĞLİ ROTARY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UMUTCAN DURAN SELİM  ÖZCAN NİLÜFER BURAN
ROBOTİNO KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1. 6054 İSOTÇI ŞANLIURFA URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BEDİR DEĞİŞ FURKAN ATMANOĞLU TACETTİN GÜZEL
2. 6051 EFSANE İKİLİ ŞANLIURFA URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YASİN YAŞAR MEHMET ALİ ERCAN TACETTİN GÜZEL
3. 5993 SUGARBOYS ŞANLIURFA URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MESUT ŞEKER MEHMET ŞEKER MEHMET DURAK AKKAYA
MANSİYON 5990 KÖSTEBEK ŞANLIURFA URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ENES ALPEREN HÜRÜM AHMET UYSAL MEHMET DURAK AKKAYA
SERBEST KATEGORİSİ
 

NO

ROBOT ADI

İL

OKUL

EKİP ÜYESİ

EKİP ÜYESİ

EKİP SORUMLUSU

1. 6869 SUV İSTANBUL TUZLA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ULAŞ UZUNÖZ VEYSEL DAĞLİ EMRİYE KARAKAŞ
2. 6720 KAPGAN EVO BURSA ALİ OSMAN SÖNMEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KERİM TAG MESUT DADAŞ HÜSEYİN SOMER
3. 5714 YAPAY GÖĞÜS GAZİANTEP ÖZEL DEVA FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ ELİF SUDE  ÇOBAN ELİF CEYDA  ÇELİK CEREN TEKİN
MANSİYON 5891 BUKALEMUN İSTANBUL KOCASİNAN ŞEHİT SAMET KIRBAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ FARUK AYAĞ CİHAT KARACAN ŞAHİN ERDOĞAN
TEMALI KATEGORİ EN İYİ TASARIM
1 7240 ENKAROB KOCAELİ ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BATUHAN SOYDEĞER ÖZDEN KÖSE TURGAY ÇAĞLAR
SERBEST KATEGORİ EN İYİ TASARIM
1 5849 MAVERA ORDU ALTINORDU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ EVREN OTUR BARIŞ BAYAZIT DEVRİM KARAVELİOĞLU
FAİR PLAY
1 ADANA HEYDAR ALİYEV MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DENİZ DİLEK KEMAL ÖZTÜRK SENEM KORKMAZ
  Ziyaret: 1387    Ziyaretçi: 902