Sayın Katılımcılar;
15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, Uygulama Kılavuzunun 33. maddesinde belirtildiği üzere yarışmanın robot ve kura kayıt işlemleri yarışmaların başlamasından bir gün önce 04-05 Eylül 2023 tarihlerinde Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacaktır. Ulaşım planlamanızı bu saatlere göre yapınız. İlk defa bu yıl kayıt esnasında yoğunluğu azalmak ve siz yarışmacılarımızı bekletmemek için randevu sistemi oluşturduk. Web sayfamızdan sisteme girerek randevularınızı almanızı öneririz.
04-05 Eylül 2023 tarihlerinde gelecek yarışmacılarımız için Bursa’ya şehirlerarası otobüsler ile gelecek yarışmacılar için otobüs terminalinde kurulacak danışma masası sizleri salona yönlendirecektir.
Kura kaydı sırasında yarışmacılara promosyon ürünleri karekodlu kimlik kartları ile dağıtılacaktır. Yarışma sürecindeki her işlem karekodlu kimlik kartları ile yapılacağından tüm ekip üyeleri kartlarını mutlaka yanında bulundurmalıdır. Kayıt işleminden sonra öğrenciler rezervasyon yaptıkları pansiyonlara Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Belediye otobüsü ve raylı sistemler için de yaka kartlarınızı göstererek ücretsiz faydalanacaklardır. Tüm yarışmalar süresince yaka kartları ile ücretsiz ulaşımdan faydalanacaklardır.
Gün içinde robot.meb.gov.tr üzerinden gezi kaydı oluşturularak alınan randevular ile Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi ve Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesine gezi yapılacaktır.
Yarışmacılar sabah kahvaltılarını pansiyonlarda yapacaklardır. Öğle yemekleri 12.00 ile 14.00 saatleri arasında yarışmanın yapıldığı alanda tahsis edilen yemek çadırlarında Yemek sırasında her yarışmacı kimlik kartındaki karekodu okutarak ücretsiz yiyeceklerdir. Akşam yemekleri Yurt ve pansiyonlarda konaklama yapanlar bilgi vererek ücretli yemek yiyebileceklerdir.
Açılış töreni 06 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 10.00’da Bakan Yardımcımız Sayın Kemal ŞAMLIOĞLU’un katılımı ile yapılacaktır. Kapanış ve Ödül Töreni 09 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecektir.

Yarışmacılarımızın kura kaydına gelirken yanlarında getirmesi gerekenler
Ortaokul ve Lise için
Yarışmaya katılacak robotların kendileri
Her Robot için Okul Müdürü imzalı Robot Raporu
EK-2 belgesi  “Veli İznini Gösterir İmza ve Taahhütname” belgesi
EK 3 Belgesi “15. Uluslararası MEB Robot Yarışması Feragat Sözleşmesi” BİLSEM'ler için

Üniversiteler için
Yarışmaya katılacak robotların kendileri
Her Robot için Okul Müdürü imzalı Robot Raporu
EK-2 belgesi “Taahhütname”
 
Kayıt işlem adımları
Randevu saatiniz geldiğinde ilgili masaya robotunuz ve evraklarınızla geçiniz
Her robot sisteme görevli tarafından görülerek her robot için özel üretilmiş karekod yapıştırılacaktır.
Karekod yapıştırılan robotlarınızla ister fotoğraf masalarında isterseniz ceb telefonunuzla fotoğrafını çekip sisteme yüklemeniz gerekecektir
Fotoğrafınızı sisteme yükledikten sonra kontrol masasında Robot Raporunuza Kontrol edilmiştir kaşesi basılacaktır. Bu raporla birlikte Ek 2 ve Ek 3 Belgeleri kontrol edilerek teslim alınarak yarışma kimlikleriniz teslim edilecektir..
Hemen yan tarafta kimliklerdeki Karekodunuzu okutarak Promosyan çantanızı alabilirsiniz.
Tarih: 3.09.2023
  Ziyaret: 2295    Ziyaretçi: 1508