asd
2.04.2018
MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 02.04.2017 TARİHLİ VE 90757378-821.05-E.6664867 SAYILI YAZISINA İLİŞKİN DUYURU
 
12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Stant Başvurusu
  
Endüstri 4.0 Temalı Yenilenebilir Enerji Kaynakları,sloganı ise "Ahican Sivas Yollarında" olarak belirlenen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışma organizasyonun tamamı Genel Müdürlüğümüz rehberliğinde Sivas Valiliği koordinasyonunda okul/kurumlarımızın alan öğretmenleri ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir.
 
Okul/kurumlarda üretilen mal ve hizmetlerin sergilenmesi teknolojik çalışmaların ve gelişmelerin paylaşılması amacıyla yarışma salonunun fiziki kapasitesi doğrultusunda yarışma salonunda stantların kurulacağı 12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI UYGULAMA KILAVUZUNDA belirtilmiştir. 
 
Buna göre; 
 
Yarışmanın yapılacağı Sivas Taha AKGÜL Spor Salonunda 40 adet 2x2x2 metre boyutlarında stant kurulactır.
 
Okul/kurumlar stant başvurularını 03-20 Nisan 2018 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr/ adresi üzerinden yapacaklardır. Okul ve kurumlar; stantlarda sergilemeyi düşündükleri ürünlerin  farklı açılardan çekilmiş fotoğraf ve video gibi görselleri ile geniş özetini sisteme yükleyeceklerdir.
 
Okul/kurumlardan alınan stant talepleri Genel Müdürlüğümüzce; içerik, tasarım, görsellik, anlaşılabilirlik, yararlılık, özgünlük ve özendiricilik gibi konularda değerlendirilerektir. Stant verilmesi uygun bulunan okul/kurumların listesi 27 Nisan 2018 tarihinde http://robot.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Stantlarda yer alan ürünler yarışma süresince kaldırılmayacaktır.
 
Robotların şarj ve  tamir edilmeleri için salon fuayesinde iki adet tamir atölyesi kurulacak olup yarışmacılar robotlarının şarj/tamir işlerini bu atölyelerde yapacaklardır. Ürünlerin sergileneceği stantlarda robotların şarj ve tamir işleri yapılmayacaktır. 
 
Stant verilmesi uygun bulunan ancak anılan tarihte stant açmayan, sergileyeceğini taahhüt ettiği ürünleri stantta sergilemeyen veya stantları belirlenen süreden önce kaldıran okul/kurumlar, incelemeye alınacak ayrıca sonraki yıllarda yapılacak yarışmalarda yapacakları stant başvuruları kabul edilmeyecektir.
  Ziyaret: 350    Ziyaretçi: 220